Terbinafin tabletleri

İlaç aynı zamanda bir dozaj formunda üretilir merhem .

analogları

terbinafin_tabletki_vertex_813

fiyat

: 162 р. Ortalama fiyat * Çevrimiçi: 162 s.

(Fiyatlar üreticiden üreticiye önemli ölçüde farklılık)

Nereden alınır:

kullanma talimatları

Tabletler Terbinafin beyaz yüzü iç bükey bir kapsulovidnuyu şekle sahip olur. bölücü şeridin bir tarafında uygulanmış ve her iki tarafında bir "T" harfi sahiptir.

Her bir tablet 250 mg Terbinafin Terbinafin hidroklorür 281.3 mg içerir. Her analogları kullanılır aktif maddedir.

İlaç 7 ya da 10 parçaları ile önceden doldurulmuş, katı formda satılır. Tabletler ayrıntılı talimatlar içeren bir kutu içinde paketlenir. reçete ile eczanelerden salınan ilaç.

farmakolojik etkileri

Terbinafin_tabletki

 • Terbinafin - mantar hastalıklarının tedavisi için bir ilaç. O insan vücudu etkileyen tüm bilinen mantar ajanların bir aktiviteye sahiptir. Terapötik etki mantar hücrelerinin hücre zarı amaçlı yıkıcı bir işlemdir. ilaç hücre zarı normal işleyişini engelleyerek, yavaş Enzimatik reaksiyon skvalenoksidazy özelliğine sahiptir.
 • Terbinafin ergosterol üretimini durdurmaya yardımcı olur. Onun eksikliği enzim sistemlerinin aktivitesinde bir azalmaya neden skualen mantar hücresinde bir artışa yol açar. Bu hücre ölümüne neden olur.
 • ilaç hızlı bir şekilde mide-bağırsak sisteminden absorbe edilir, kısmen karaciğerde metabolize edilir.
 • 2 saat ilaç 250 mg'ını aldıktan sonra büyük kan seviyesi konsantrasyonu dostigaetcherez.
 • ilaç yavaş yavaş terapötik bir etki sağlayan bir konsantrasyona birikmektedir, ve en iyi şekilde deri, saç, tırnak ve deri altı dokusunda bulunur.
 • Aktif madde, antifungal aktivite göstermezler metabolitlere dönüşür edilir ve üriner sistem yoluyla vücuttan elde edilir.
 • Terbinafin farmakolojik etkisi tekrarlanan kullanımı ile değişmez.
 • Aktif maddenin karaciğer ya da böbrek biyotransformasyon patolojik değişiklikler altında yavaşlatabilir. Bu kan ve plazma içindeki konsantrasyonu artmasında daha uzun bir dolaşım aktif madde yol açar.

Endikasyonları

Terbinafin mantarların neden olduğu hastalıklar için reçete:

 • dermatofitler;
 • küf;
 • maya.

terbinafin Bu gibi hastalıkların vyrazhennyhi ortak semptomları de reçete edilir:

 • kandidiyazis;
 • mikrosporiya;
 • onikomikoz;
 • trihofitia;
 • atlet.

Terbinafin tabletleri reçete tespit patojenler Trichophyton cinsini dermatofitlere eğer:

 • tonsurans,
 • verrucosum'un,
 • violaceum,
 • mentagrophyte'ler
 • Rubrum.

Ve ayrıca:

 • Epidermophytonfloccosum,
 • Microsporumcanis,
 • Candida albicans mantar.

Not: Çok renkli liken etkisiz.

Dozlama

Yemekten sonra, içeride, bir doktor tarafından reçete ilaç alın. Yetişkin günde 250 mg ila 1 kez tayin eder. Yaşlı hastalar için doz düzeltme olmadan aynı şekilde atanmış. Kronik böbrek yetmezliği olan hastalar için günde 125 mg 1 kez reçete edilir.

3 yaşından büyük çocuklara, doz vücut ağırlığına göre reçete edilir. günde 125 mg ila 1 kez - 20 ila 40 kg arasında bir ağırlığa sahip. 250 mg günde 1 kez - çocuk fazla 40 kg ağırlığında edin.

Tedavi süresi endikasyona bağlıdır ve hastalığın ciddiyeti . Bu hekim tarafından belirlenir etkilenen alana bağlı olarak, 2 ila 12 hafta arasında olabilir.

Büyük ayak parmağı tırnağının yenilmesi ile, genellikle etkilenen tırnak OTROS için tedavinin 3 aylık kurs yürütülen ve görünümünü geri alınır. Tırnak yavaş büyüyen ise, uzun tedavisi çok zordur. Bu nedenle güçlü bir doktora danışmak tavsiye ederiz.

Ayak mantarı veya vücudun diğer bölgelerinde, tedavi süresi üzerinde deri lezyonlarının durumunda: - 4 hafta 2-4 hafta derisini vurulmuş. İstisna - Mantar Microsporum canis, 4 ila 6 hafta tedavi etmek gereklidir.

aşırı doz

4499 doz aşımı görünürse:

 • bağırsak bozukluğu
 • karın ağrısı
 • baş dönmesi.

Semptomatik kullanımının tedavisi. arınma almak emin olun aktive edilmiş mangal kömürü 10 kg ağırlık ve semptomatik tedavi başına 1 tablet başına. Bunun yerine kömür kullanılabilir daha modern kenetleyiciler .

Kontrendikasyonlar

İlaç Gebelik, süt üretimi, üst ve alt ekstremitelerin kan damarlarında patolojik değişimler sırasında belirtilmemektedir.

İlacın iki yaşından küçük çocuklar hekim tarafından reçete geç çocukluk tedavisinde kontrendike ve hastanede harcayabilir bu nedenle organizmanın durumunun sürekli izlenmesi oldu edilir.

Aktif madde, ağır karaciğer hastalığı ve herhangi bir kanser formu varlığında kullanılamaz. O metabolik süreçlerle ilişkili bozukluklarda alarak değildi.

Diğer ilaçlarla etkileşim

Aktif madde oral kontraseptif ile etkileşime girebilir. Tedavi sırasında hastalar bazen adet döngüsü düzenli ihlal gözlenmektedir.

Dikkat

27375 Kendinden ilaç yasaktır.

Düzensiz terbinafin hastalığı şiddetlendirir. Aynı nedenle, bir terapötik etkinin meydana gelmesi üzerine, zamanından önce tedaviyi durduramaz.

Tedavinin 2 hafta içinde, mantar hastalığı iyileştirme gözlenmez ise, doktorunuzu başvurmalısınız. Bu nedensel ajanı ve hassas olduğu için aktif maddeyi yeniden tanımlamak gerekiyor.

Ek önlemler

terbinafin çorap imha edilmelidir zaman ve tedavi sırasında ve yeni temiz çorap sonra giymek. Ayakkabı özel hazırlıklar veya ayakkabılar için antifungal kurutucu kullanılarak tedavi. Mümkünse, iyileştikten sonra, ayakkabı değiştirilmesi gerekebilir.

Ayakkabı işleme her 2 haftada bir gerçekleştirilir ve tedavi sonunda edilir.

vücut üzerinde ilacın yan etkileri

 1. Tedavi sırasında, kan serumunda "karaciğer" transaminaz aktivitesinin bir göstergesi üzerinde analiz teslim, karaciğer fonksiyon kontrolü gerçekleştirmek için gereklidir. Nadiren ilaç alındıktan 3 ay sonra hastaların kolestaz ve hepatit tanısı konmaktadır. genel halsizlik, bulantı görülen karaciğer fonksiyon anormallikleri, sağ tarafında gözlerin deri ve akı sarılık iştah, ağrı verir. biranın rengine Nablyudaetsyapotemnenie idrar, dışkı renksiz olmak. Bu durumda ilaç bozdu. Böyle bir yan etkisini önlemek için karaciğer hücreleri kurtarma kolaylaştırmak için ilaç uygulamak için gereklidir.
 2. ilaç ve ilaç tedavisi gepatoksicheskoe geliştirilmiş etki sırasında alkol tüketimi karaciğer hasarı geliştirir.
 3. Terbinafin Tabletler sedef olan hastalara alınmamalıdır hastalığın onsposobstvuet alevlenmesi nedeniyle.
 4. Hastaların% 10'unda sindirim sisteminin bir parçası üzerinde bir ihlal var. Gıda tat duygusu kaybedebilir, Tokluk hissi alırlar.
 5. aynı frekansta ile görünür alerjik reaksiyonlar . Bu, bytsyp edebilir ürtiker veya alerji diğer tür.
 6. ilaç sırasında stradatoporno motor olabilir cihaz. Bazen hastalar kaslarda ağrı şikayetçi.
 7. İlaç, merkezi ve periferal sinir sistemlerinin muzdarip olabilir. ağrı, anksiyete depresyon gelişebilir poyavitsyagolovnye Can. , Zayıflık keyifsizlik şikayet eden hastaların tedavisi ise.

diğer

reçete ile eczanelerden yayınlandı. 20 santigrat derece, çocukların erişimini aşmayan bir sıcaklıkta serin ve kuru yerde bu ilacı saklayın. Raf ömrü 3 yıl. Uyuşturucu kullanımı sredstvopo son kullanım tarihi yasaktır.

yorumlar

Mantar hastalıkları, sadece insanlar değil, aynı zamanda hayvanların tedavisinde yardımcı mükemmel bir ilaç. O haftalık almak üzere tasarlanmış kullanışlı paketleme ve tedavinin etkisi ve günlük ilaç tek doz hızla çıkmasını ister. Tedaviden sonra Çiviler düz ve sağlıklı büyümeye başladı. Kurstan sonra bütün hafta ilaç kesildikten sonra bir ay döndü tat, duyusunu değiştirdi. Maniy, Kiev

İlaç ince tırnak mantarı ile yardımcı olur. Etkisi pahalı muadilleri daha kötü ne kadar değil. Terbinafin-Teva da ucuz ilaç pahalı örnekleri kadar etkili değildir. Hiçbir yan etkisi, ilaç kullanıcının tedavisi sırasında gelmedi yana etkisi ile memnun etti. Oldukça pembe çivi büyümüştü. Aşk, Ryazan

tırnak mantarı ve ilacın tedavi edici etkisi ile ucuz Terbinafin tabletleri mükemmel bir yardım pahalı muadilleri daha kötü. O 6 aydır mantar başparmağı tedavi ve kurtarma tırnak yapısını elde etti. Protein C, Samara

yorumlardaki görüşlerinizi bırakın!

* - izlemenin anda birkaç satıcıları arasında ortalama değer bir kamu teklif değildir

14 comments

 • Dmitry:

  8 tırnakları şaşırdılar.
  5 ay Terbinafin günde bir tablet üzerinde günde bir tablet ve bir ay içti. Biz sağlıklı tırnaklar büyümeye başladı ve 4 ay sonra tüm çivi sağlıklı idi.
  Toplam, tedavinin başlangıcından itibaren Terbinafin yılın yarısını ve 10. ay alarak ellerde tüm çivi sağlıklı idi.

 • Tatiana:

  Sadece dün soyulan tüm çivi ayaklarına tedavinin başlangıcı, ve ruke.Gribok huysuzdan, zaten yaklaşık 20 yıldır üzerinde bir çivi. Öyle kadar lechenie.Vrach, günde Terbinafin, tablet tarafından üç aylık seyrini tayin nasıl bilgilendirmek için çalışacağız. Artı Nitrofungin düşer ve merhem Terbinafin durdurmak için.

  • Tatiana:

   Tedaviye hareket ederken yaz. Sonra 20 yıl boyunca zaten mantar var ve doktorlar tedavi ve ancak tam iyileşme olmamıştır. Şimdi her şey atılır ve kurtarmak için benzeri olan.

   • Vyacheslav:

    Şimdi 59 yaşındayım! Mantar SA hizmetine tarihinden itibaren (ayak ve ayak tırnaklarında bir) idi (1976-1978.) !!! 2014 yılında, Haziran ayında gelecek altı ay içinde tedavi, 1 tablet kursuna başladı. Kürlenmiş !!! Yeni - 2015 Temiz ayaklar ve çivi ile adım attı !!!

 • Igor:

  Tedavi bittikten olarak bugün içme başlayın, baş parmağına yürüyerek çivi, ardından yazın.

 • Madi:

  Havuz kullandığım vermedi, ama aynı işlenmemiş daha bu enfeksiyon podhvatila.Neznayu, 4 şişe zaten harcanan mantar çalışan ve büyük bir sorunun getirdiğini öne bir parmak arası hayret ama ipuçları bir sürü değil, yardımcı değil ekzoderil

  • doc:

   karşılama

   Mevcut seçenekler - Eğer ilacın etkisiz olduğunu hangi karşı nadir formu var. Çok düşük olasılık, ama mümkün.

   Eğer bir veya iki gün atlarsanız, talimatlar gereği Veya tedavi tüm tedavi smarku devam edebilir, böyle değildi.

   Eh, sonunda, eczanelerde sahte nadir değildir, eczanelerin federal ağ seçmek, aşağıda sahte içine çalışan olasılığı yoktur.

   antifungal lake deneyin. o Tedavinin tam süre belirlemek ve reçete yazmış olabilir, böylece bir tablet ekleyebilir, 6 ila 12 hafta süreyle günde bir kez terbinafin 250 mg almak gerekir ve bir doktor gözetiminde iyi olur. Hemen hemen tüm reçeteli antifungal hapları.

 • Inna:

  Ben hap ve krem ​​Terbinafin 9 hafta, hiçbir olumlu sonuç almak. Ben vücudun her yerinde allergiya- döküntü ve kaşıntı gitti. ne yapacağını söyle?

  • doc:

   karşılama

   Nerede mantar? Tanı doktor ya sen?

   alerjiler herhangi antihistamin, Suprastin, Claritin, Loratadin .., herhangi eczanede onlardan bir sürü kullanmak seçin.

 • Sergey:

  Hoşgeldin! Ben etkisi pozitiftir, iki ay boyunca hap, ancak gıda tadı hissetmedim, ne yapmalı?

  • doc:

   karşılama

   Tam olarak bu alıcı modu düzeltilmiş olduğunu açıklamak için tıbbi yardım ve tedavi almalısınız.

   Genellikle, tırnak mantarı durumunda, tabletler reçete kursları, çünkü onlar tırnak plakası ve sadece 3 ay yönetiminin önerilen maksimum süre birikirler.

Hazırlık ait yorumunuzu bırakın

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.