Thrush ve bunların özelliklerine karşı ilaçların listesi

pamukçuk XIX yüzyıl. Yerli ve yabancı ilaçların düzinelerce eczane raflarını süslüyor, ancak önce bir smear almadan, bir jinekoloğa danışmaksızın satın alırsanız, hastalığın kronikleşmesi riski yüksektir. Kontrolsüz ilaç, pamukçuk vakalarının sayısının yıldan yıla artmasının temel nedenidir. Pamukçuk'un üretken tedavisi ile ilgileniyorsanız, ilk belirtiler bulunduğunda, aşağıdaki gibi ilerlemelisiniz.

Flora'ya teslim ol

Bu ağrısız prosedür mikrofloranın bileşimini belirlemek için gereklidir. Normal olarak,% 90 lactobacilli ve Candide, Gardnerell'in birkaç kopyasını içermelidir. Numunenin muayenesinde bakteri, lökosit, maya mantarı psödomiyosium sayısı belirlendi. İkincisi bulunursa, ek analiz mümkündür - ekim mikroflorası , hangi Candida spp.'nin 150 isminden hangisinin inflamasyondan suçlu olduğunu netleştirir. Mantarın teşhis titresi 104 CFU / ml'den yüksek olduğunda, vajinal kandidiyaz tanısı yapılır.

Reçeteli ilaçlar

Akut ve kronik kandidiyazda, öncelikle hastalığın etken maddelerini ortadan kaldırmanız gerekir - Candida mantarları. Bunu yapmak için, antibiyotik bir ders - hapları iç. Reçete ile sadece bir doktor tarafından reçete edilir ve eczanede satılırlar.

Kandidiyaz için tabletler için, hem kadın hem de doktorlar olumlu davranırlar. En az bir hafta boyunca mum ve özel jel kullanmanız gerekiyorsa, tabletler 1-3 gün boyunca pamukçukları rahatlatır (her zaman değil, bir doktora başvurmanız gerekir). Aynı zamanda, Candida mantarlarını sadece vajinada değil, diğer tüm organlarda da etkileyerek hastalığın tekrarlanmasının mümkün olmadığını düşünüyorlar.

Kadınlarda kandidiyaz tedavisinde kullanılan ana ilaç grupları:

Bu grupların her birinin ilaçlarının nasıl çalıştığını görelim.

Polien antibiyotikler doğal kökenlidir. Mantarların hücre zarının bütünlüğünü yok ederek hareket ederler. Gastyenler için gastrointestinal yoldan emilemez. Bu grubun ilk ilaçlarından biri de, sistatin , ancak düşük biyoyararlanımı (% 3-5) nedeniyle reçete edildiği takdirde, hapın fitillerin eklenmesiyle birleştirildi. Grubun sonraki iki temsilcisi olan amfoterisin ve levorin oldukça toksiktir ve çok nadiren reçete edilir.

Natamisin (Pimafucin) bir dizi makrolidlerin düşük toksik ilaçları arasındadır. Maya benzeri mantarların çoğuna karşı etkilidir, mukoza zarında tahrişe neden olmaz. Ana avantajı, gebe ve emziren kadınlarda vajinal kandidiyazisin tedavi edilmesidir.

20. yüzyılın pamukçuk Triazol bileşikleri sınıfının preparatları ergosterol sentezini inhibe eder ve mantarların daha fazla üremesini ve büyümesini önler. Dişi hormonlarının metabolizmasını etkilemeden sadece mantar hücrelerine etki ederler. Ayrıca, flukonazol bazlı ilaçlar, sindirim sisteminde iyi emilir,% 90'dan fazla emilir, hapı aldıktan sonra 30 saat etki eder. Şu anda, esas olarak akut veya kronik tekrarlayan vajinal kandidiyaz için reçete edilir.

İmidazol grubunun antibiyotikleri belirgin bir mantar öldürücü etkiye sahiptir ve dokulara iyi nüfuz eder. Araştırma verilerine göre, klotrimazol% 70-82'de pamukçuk,% 80'inde mikonazol ,% 68'inde ketokonazol tedavisi vermektedir. Verim büyük ölçüde mide suyunun asitliğine bağlıdır.

İlaçların kombinasyonu birkaç antibiyotik içerebilir. Bu nedenle, Terzhinan bileşenleri arasında, kandidiyaz patojenlerin aktivitesini baskılayan bir madde olan ternidazol olan enflamasyonu azaltan bir hormonal ilaç olan antibiyotik neomisin bulunur.

Reçetesiz ilaçlar mevcuttur. Bunlar çeşitli fitiller, çiftleşme için çözümler (Vagotil, Betadine ). Genel durum, hastalığın ve eşlik eden hastalıkların şiddeti göz önüne alındığında, jinekolog sistemik bir tedavi veya yerel ilaçlarla tedaviyi reçete edebilir.

Eczanede ilaç alımı ve kullanımı

Olguların% 90'ında kliniği terk ettikten sonra ilk ziyaret ettikleri yer eczane. Çoğu şanslı ve doğru ilaçları alıyorlar. Reçeteli bir ilacın olmaması nedeniyle, eczacı benzer bir ilaç satın almak için başka birisini tavsiye eder (bu olabilir ve orijinal ilaç için fiyat çok yüksek ise). Genel bir ilaç almalı mıyım ve karşı ilaç hangisi? Patent sona erdiğinde (başka bir farmasötik firmanın icat edilmiş bir ilacı üretmesine izin vermeyen bir belge), aynı kimyasal formüle ve aynı aktif maddeye sahip olan bir ilacın üretimi başlar. Test ve geliştirme için para harcamanıza gerek yok, bu yüzden analog çok daha ucuz. Bu kesinlikle bir artı. Ancak, eksileri de dikkate değer. Temizleme ilaçlarının derecesi ve kalitesi, safsızlıkların analogları, orijinal ilaçlardan çok daha düşüktür. Bu ilacın biyoyararlanımını etkiler ve yan etkilerin sayısını önemli ölçüde artırır.

Bir sonraki aşama, edinilmiş bir ilaç ile pamukçuk (kandidiyaz) tedavisidir.

hazırlık analog Uygulama yöntemi Özel talimatlar
Terzhinan Bırakma formu: vajinal tabletler. Eşsiz Vajinal tabletler, daha önce tableti 30 saniyeliğine su içinde tutan vajinaya günde bir kez uygulanır. Enjeksiyondan sonra 10-15 dakika uzanmak gerekir. Tedavinin seyri 10 (bazen 20) gündür. Hamilelik sırasında izin verilir
Livarol Form sürümü: vajinal fitiller " Ketoconazole ", "Oronazole", "Mikoket" Mum yatmadan önce vajinaya derinlemesine yerleştirilir. Tedavinin seyri: hafif kandidiyazis - 3-5 gün, akut veya kronik kandidiyazis - 10 gün. Hamileliğin 2. ve 3. trimesterinde izin verilir.
Diflucan® Tek doz 150 mg. ilaç (çiğnemeden, sadece yutmak). Sık pamukçuk vakaları ile ayda 150 mg alabilirsiniz.
Pimafutsin salım formları: enterik tabletler , krem , vajinal fitiller Vajinal kandidiyaz tedavisi olası fitillerdir. Mumlar, sırtüstü pozisyonda günde bir kez uygulanır. Resepsiyon süresi - 3-6 gün. Akut kandidiyazis durumunda, tabletler ek olarak alınır: 4 p. tablette günde. Resepsiyon süresi - 10-20 gün, adet döneminde ise tedavi yapılmamaktadır. Hamilelik ve emzirme döneminde izin verilir .. Bir partide genital organların kandidiyaz tedavisi Pimafucin kremi ile gerçekleştirilir.
Klotrimazol Salım formu: vajinal tabletler, fitiller , çözelti, merhem veya krem . Diflucan'a benzer şekilde kabul edildi
Hexicon Bırakma formu: vajinal fitiller Fitiller 7-10 gün boyunca günde iki kez uygulanır. Sabun ile uyumlu değil
Mikosist Diflucan'a benzer şekilde kabul edildi
Poliginax Salım formu: vajinal kapsüller Vajinaya bir gün derinlikle 1 kapsül enjekte edin, sonra uzanarak biraz zaman geçirin. Tedavi süresi 10-12 gündür (profilaktik kullanım durumunda, 6 gün).
Klion-D salım formu: vajinal tabletler Günde iki kez, 10 gün boyunca 1 tablet. Tabletin sokulmasından önce kaynamış soğuk suda ıslatılır. Tedavi sırasında cinsel eylemlerden kaçınmak istenir.
Gyno-Travogen Bırakma şekli: mumlar Üst üste 3 gün vajinada 1 mum.

Tedavi başarılı oldu ...

21. yüzyıl İlaç iyileşmenin anahtarı değildir. Her rol bağışıklık durumu ve diyet, hijyen düzeltilmesi ile oynanır.

 1. İmmünokoruyucu ilaçların alımı. Vajinal kandidiyazın sebeplerinden biri - zayıf bağışıklık. Bu nedenle, uyarılması hastalığın hızlı bir şekilde ortadan kaldırılmasına yardımcı olur ve aynı zamanda nüksetmesini önler. Hangi ilacın sizin için doğru olduğunu doktora danışın.
 2. Yemek özellikleri. Mantarın aktif olarak çoğaltılması için, yeterli miktarda glikojen gereklidir ve bu da glikozdan oluşur. Glikoz tüm tatlı ve hamur işlerinde, taze hamur işlerinde bulunur. Ek olarak, alkollü içecekler ve sirke, kandida patojenlerinin çoğalmasına katkıda bulunur. Sirke ayrıca ketçap ve mayonez bileşiminde de mevcuttur, bu nedenle bu ürünlerin de dışarıda bırakılması arzu edilir. Tuzlu meyveler, limon ve lingonberries, havuç suyu ve deniz lahana, baharat (defne yaprağı ve karanfil), doğal yoğurtlar ve bitkisel çaylar üzerinde yatmak gerekir.
 3. Hijyen. Tedavi süresince, cinsel ilişkiden kaçınmak, günde iki kez yıkamak, günlük pedleri ve antibakteriyel sabunu reddetmek gerekir (maya mantarları hariç, yararlı laktik asit bakterilerini de öldürür).

Vajinal kandidiyaz tedavisi sadece bir jinekolog tarafından reçete edilen bir ilaç değildir. Bu vajina kandidiyazına katkıda bulunan faktörlerin ortadan kaldırılması, bağışıklığın artması, cinsel eşin kandidiyaz tedavisi ve çok daha fazlası. Tam muayene ve tedavinin sadece bir doktor tarafından gerçekleştirilebileceğini unutmayın.

4 yorum

 • Irina :

  Hayatımda çok zor bir dönem geçirdim ve şiddetli stresin ortasında bir pamukçuk vardı. Hapların yanı sıra ne deneyebilirim? Ginofort bana yardım ediyor ama kötüye kullanmak istemiyorum.

  • Yönetici :

   Stresi tedavi etmek gerekiyor, bu hiçbir yere gitmiyor. İlaçlar valerian veya motherwort alır. Birçok şehirde psikolojik hizmetler var ve bu konuda internette pek çok forum var.

 • Parabol :

  Stresle, elbette, kavga etmelisin, ama aynı zamanda pamuktan kurtulmalısın. Mumları deneyin, gerçekten bana yardım ettiler ve nüksetme yoktu. Esas olarak sinirlerinizi sakinleştirir ve kandidiyazis tedavisine başlarsınız, aksi takdirde işe yaramazsınız, birçok sinir yaraları ortaya çıkar. Aynı zamanda cinsel eşin iyileşmesi için iyi olur, Zalain bir krem ​​şeklinde alınabilir, her şey nasıl uygulanacağı yönergelerinde yazılır, bu tür tedavi genellikle daha etkili ve güvenilir olacaktır. İyileş, her şey iyi olacak.)

  • Aida :

   Teşekkür ederim Denemeliyiz, atomlar, sadece işkence yapıldı: (Ben ve mide pereshlotak tedavi edilmek isteniyorsa olur)

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.