Panavir, mumlar

analogları

panavir2 Panavir, farklı dozaj formlarında mevcuttur: jel , sprey , enjeksiyonlar ve fitiller. Tam analog yok.

Analog olarak, bazı durumlarda, diğer antiviral ilaçların yanı sıra immünomodülatörler ve adaptojenler kullanabilirsiniz . Bir analog satın almadan önce, talimatlarını okuyun.

fiyat

: 1641 р. Ortalama online fiyat * : 1641 r.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Antiviral ajanlar çok sayıda insan arasında yaygın kullanım bulmuştur. Birisi onları sadece aşırı durumlarda, biri - herhangi bir hastalıkta yardımcı olarak kullanır. Ancak, bağışıklık sistemine yardımın basitçe gerekli olduğu durumlar vardır. Antiviral ilaçlardan biri Panavir.

tanıklık

panavir-svechi-67 Panavirin antiviral, immün sistemi uyarıcı ve anti-enflamatuar etkileri vardır. Vücudun olumsuz faktörlere, enfeksiyona, strese karşı direncini arttırabilir. Panavir için rektal olarak reçete edilir:

 • birinci ve ikinci tiplerin herpes simpleks virüsünün enfeksiyonları;
 • kene kaynaklı ensefalit virüsleri;
 • papilloma virüsü;
 • sitomegalovirüs;
 • grip;
 • akut solunum yolu hastalıklarının virüsleri;
 • sekonder immün yetmezlik durumu.

Vajinal fitiller sadece genital herpes tedavisinin bir parçası olarak kullanılır.

Dozaj ve uygulama

Panavir mumları iki şekilde gelir:

 1. Rektal.
 2. Vajinal.

mumlarla blister yakın çekim Rektal fitiller sadece rektuma giriş için tasarlanmıştır. Mumları yerleştirmeden önce ellerinizi yıkayın. Mum yüzüstü pozisyona yerleştirilir. Bundan önce bağırsakları boşaltmak istenir.

Vajinaya mumlar vajinaya sokulur, sırtlarında ve dizlerinin üzerinde uzanarak uzanır. Fitilin mümkün olduğunca derin girmesi tavsiye edilir. Akşam yatmadan önce ilacın en etkili kullanımı. Girişten önce yıkamak gerekiyor.

Herpes virüsleri ve kene kaynaklı ensefalit için, Panavir'in dozu 48 veya 24 saatlik aralıklarla uygulanan 2 fitildir. Hastalığın nüksetmesini önlemek için, ilacın kullanımı bir ayda tekrarlanabilir.

Sitomegalovirüs ve papilloma enfeksiyonları için Panavir her 48 saatte bir kullanılmalıdır. 3 fitil kullandıktan sonra, aralık 72 saate çıkarıldı. Standart kurs genellikle 5 mumdur.

İnfluenza ve ARVI durumunda, hastaya 5 gün boyunca günde 1 fitil reçete edilir.

Tedavi süresi doktor tarafından belirlenir. Hastalığın seyrine ve hastanın sağlık durumuna bağlı olabilir.

Kontrendikasyonlar

Panavir'i almak için özel bir kontrendikasyon yoktur. Bununla birlikte, bileşenlere bireysel duyarlılık varlığında, ilaç kullanılamaz. Ayrıca çocuklar için Panavir reçete değildir.

Hamilelik ve emzirme döneminde kullanın

Yakın ambalaj Panavir hamile kadınlar tarafından alınmamalıdır. Panavir alındığında laktasyon da kesilmelidir.

İlaç, sitomegalovirüs enfeksiyonu olan kadınları hazırlamak için, planlama aşamasında, gebelikten önce uygulanabilir.

aşırı doz

Doz aşımı vakaları hakkında veri yoktur.

Yan etkileri

İlaç iyi tolere edilir, yan etkiler pratikte yoktur. İzole bireysel hipersensitivite vakaları kaydedildi. Küçük yerel belirtiler olabilir - kaşıntı, kızarıklık, cildin kızarıklığı. Herhangi bir yan etki yaşarsanız, yenisi ile doktorunuza başvurmalısınız.

Terapötik dozlarda, Panavir'in karsinojenik bir etkisi yoktur ve fetus - mutajenik, teratojenik, embriyotoksik üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur.

Kompozisyon ve farmakokinetik

panavir_svechi Panavir - doğal olarak bir ilaç. Solanum tuberosum filizleri ekstresi (200 µg) içerir, bunların kullanımı interferon üretimini önemli ölçüde artırır. 6 bileşenin kompleks glikozidi, üronik asitler - ekstrenin ana aktif bileşenleri. Etkilenen hücrelerde virüsün gelişmesini engelleyebilirler.

İlacın bir fitil şeklinde farmakokinetiği çalışılmamıştır.

Uygulama özellikleri

 • Panavir diğer ilaçlarla birlikte kullanılabilir, çünkü olumsuz etkileşimler bulunmamıştır.
 • Mumlar Panavir bir buzdolabında 2-8 derecelik bir sıcaklıkta saklanmalıdır.
 • Antiinflamatuar etkisinden dolayı iltihaplı bir doğanın ağrıları için ilacın analjezik etkisi gözlenmiştir.
 • Menstruasyon sırasında vajinal fitiller ile tedaviye müdahale etmek gerekli değildir.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Genital herpes tedavisi için kullanılan vajinal fitiller. Bu etkiden memnunum - bir tedaviden sonra, döküntü beni uzun zamandır rahatsız etmedi. Ancak, birkaç ay sonra tekrar ortaya çıktı. Belki de bu bağışıklık sisteminin mevsimsel zayıflamasına bağlı. Şimdi, döküntülerin yokluğunda bile Panavir'i profilaksi için yılda 1-2 kez kullanacağım. Larisa, Krasnodar

Sonbaharda grip salgını sırasında Panavir'i rektal fitillerde kullandı. Ertesi gün etkisini fark ettim - daha iyi hissettim. Bundan sonra, üst üste birkaç ay boyunca, en yaygın soğuktan bile muzdarip değildi. Ancak, ilaç ucuz değil, bu yüzden sadece aşırı durumlarda kullanacağım. Victor, Moskova

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

1 yorum

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.