Nitrofungin

analogları

Nitrofungin Amaç ve farmakolojik özellikleri benzer ilaçlar şunlardır:

 • Lamikon,
 • Exipal Deoforte,
 • Ifenek,
 • Kanespor,
 • Lotseril,
 • Terbinafin-HF,
 • Itrazol.

fiyat

: 276 р. Ortalama online fiyat * : 276 r.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Genel açıklama

nitrofungin Talimatlardan bilgi göre, Nitrofungin dış mekan kullanımı için antifungal ilaçlar grubunda yer almaktadır. Form, bir etanol kokusuna ve sarı (sarı-yeşil) bir renge sahip% 1'lik bir çözeltidir.

Bileşimin 1 ml'sinde ana aktif bileşen - 2-kloro-4-nitrofenol (10 mg) bulunur. Bir şişe kahverengi camın kapasitesi - 25 ml. Kit, bir birinci damlaın kontrolü ile bir damlalık ve bir kapak içerir.

Yardımcı bileşenler olarak:

 • % 96 etanol,
 • trietilen glikol
 • arıtılmış su.

İlacın depolandığı yer 10-25 ° C aralığında bir sıcaklığa sahip olmalıdır. Ayrıca, ışığa ve çocuklara erişmemelidir. Kullanması yasak olan beş yıllık bir raf ömrüne sahiptir.

Çalışma prensibi

31248509 Nitrofunginin etkisinin doğası, mantarın hücre duvarlarını bastırma ve ergosterol sentezini durdurma yeteneğine dayanır (mantarların büyümesi için gerekli hücre zarının ana kısmı).

İlacın istisnai bir özelliği, genellikle mantar enfeksiyonu ile birleştirilen mikroorganizmalar üzerinde antibakteriyel bir etkidir. Bu, Nitrofungini kombine fungal-bakteriyel enfeksiyon vakalarında oldukça etkili hale getirir. İlacın ek bir avantajı lokal anti-enflamatuar etki ve kaşıntı ve iltihap belirtilerinin hızlı bir şekilde ortadan kaldırılmasıdır.

İlaç cildin azgın kısmına nüfuz eder. Yavaşça deri yüzeyine konsantre edilir. Bu sık kullanım ihtiyacını azaltır.

Reçeteli ilaç kim

Nitrofungin atanması, ringworm yerleşik hastalık durumunda, sorumlu doktor tarafından yapılmalıdır. Bu terim, mantar enfeksiyonlarının neden olduğu çeşitli deri hastalıkları anlamına gelir. Ana tedavi, dokuların epidermisin üst katmanlarında konsantre edilir.

Talimatlar, ürünün kullanımı için endikasyonları gösterir:

 • sporcunun kasık ve ayakları,
 • cilt kandidiaz
 • ayakların mikozları
 • mikotik ve fungal ekzema,
 • saçkıran ve pullu,
 • microsporia
 • rubrofitii,
 • dış işitsel kanalın fungal lezyonları.

Staphylococcal ve streptococcal superinfection önlemek için reçete nitrofungin önlenmesi için. Enfeksiyon çoktan yaşandıysa, bunlarla mücadele etmede etkilidir.

Kontrendikasyonları hakkında

a16908 Bu ilaç, aşırı duyarlılığı, alerjileri veya bileşenlerinin vücuduna mutlak tahammülsüzlüğü olan kişiler için uygun değildir.

Üç yaşın altındaki çocuklar da reçete edilmez.

Hamilelik sırasında kullanılması, anne için ilacın beklenen yararının, anne karnındaki bebek için muhtemel tehlikeyi aşması halinde çözülebilir. Emzirme, beslenme durdurma konusunu açıklığa kavuşturmalı.

Hangi yan etkiler mümkündür?

Nitrofungin ile tedavi sırasında gelişebilir:

 • ciltte lokal tahriş (sıkılık, kızarıklık, kaşıntı),
 • fotodermatit (ışık yayılımına artan duyarlılık),
 • alerjik reaksiyonların belirtileri.

Uygulama tekniği

nitrofungin (1) Nitrofungin solüsyonu, tırnak plağına ve cildin diğer patolojik bölgelerine pamuklu çubukla uygulanır. Bu manipülasyon günde iki veya üç kez yapılır. Tedavi, hastalığın klinik belirtileri ortadan kalkıncaya kadar sürer.

Mantarın yeniden gelişmesini önlemek için, tedavi haftada 2-3 kez, 4-6 hafta devam eder.

Profilaktik amaçlar için, çözüm bir ay boyunca haftada iki kez kullanılır.

Kural olarak, çözelti seyreltilmemiş formda tedavi için kullanılır. Ancak iltihaplı süreçler ve ilaca karşı aşırı duyarlılık durumunda, ilaç su ile seyreltilmiş yarısıdır.

yorumlar

Nitrofungin ilaç dolabımda uzun zaman önce yerleşti. Maliyeti düşüktür, ancak cilt bir mantardan etkilendiğinde etkilidir. Talimatlara göre her şeyi yapmaya çalıştım. Ama ayak tırnaklarını günde sadece iki kez yağlamayı başardı. İlaç, 2-3 hafta içinde mantarı tahrip eden alkol kokusu ile konsantre bir çözeltidir. Ama geri dönmemek için beş hafta boyunca tedavi edildim. Dezavantajı cildin alkollü tabaklanmış olması. Fakat bu çok önemli değil, çünkü dördüncü günde kaşıntı gitti ve cilt yavaş yavaş geri geldi. Ayrıca, bu yara lekesinin sadece nemlendirilmiş bir pamuklu çubukla (bir merhem ve krema ile daha karmaşık) silinmesini seviyorum. Talimatlar o zaman güneşte olamazsın diyor. Belki de yüz ve vücut derisine işaret eder. Sonuçta, ayak tırnakları sadece sahilde açıktır.

Ayağın mantar enfeksiyonları için etkili ve ucuz bir ilaç olarak tavsiye ederim.

Zinaida, 34, Ufa

Bu ilacı 10 yıl önce öğrendim. Kulaklarım çok ağrıyor. İlk olarak, doktor fişleri tespit etti ve onları temizledi. Birkaç saat rahattı. Ama sonra tekrar içeriye kaşınmaya başladı. Oldukça tatsız duyumlar. Başka bir doktora gittim ve bir mantar teşhis etti. Reçete Nitrofungin. Günde iki kez kulağa düştü, 2 damla. Pamuklu çubukla kaplandıktan sonra. Üç gün sonra hastalığı unuttum. Ama o beş gün boyunca tedavi edildi. Doğru, kulaklar sarıya döndü. Ama bu bir şaşkınlık. Harika bir araç. Zlata, 27 yaşındayım, Bryansk

Kontakt dermatit geçirdim. Yaz aylarında elinde ince gümüş bilezikler koydu. Uzun zamandır böyle bir mücevher taktım. Ama aniden el bileği ve kaşıntılı küçük kabarcıklar üzerinde kırmızı bir iz belirdi. Direnip, taramamış ve yaralara sebep olamadım. Enflamasyon hafif şişti. Bir dermatolog Nitrofungin ile yağlanması tavsiye edilir. İlaç çok basit ve ucuzdur. Herhangi bir eczanede satılır. Üç gün sonra dermatit gitmişti. Ancak tedavi bölgesi sarıya döndü. Tedavi memnun ve bu ilacı tereddüt etmeden tavsiye ediyorum. Irina, 29 yaşındayım, Vladimir

Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın!

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

4 yorum

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.