Mikozis ayaklar eczane ilaç tedavisi (hap)

ketokonazol İlaç endüstrisi tırnak mantarı tedavisi için ilaçların çok sunmaktadır. Tüm maddeleri ve kullanım değişken koşullara göre etkinliği değişen derecelerde ile karakterize edilir. Yani, eczanelerin raflarında bulabilirsiniz çivi üzerinde mantarlara karşı spreyler ve çözümler, merhem, krem, damla ve tabletleri .

Etkilenen bölgelerde yetki alanlarının tanımı içinde, mantar, patojen ve bir kişinin genel sağlığı tipine kurulması yardım için uyguladığı için, sadece, bir doktor olabilir kullanmak en iyisidir hangi ilaç belirleyin. Bağımsız sadece profilaktik antifungal ajanlar edinebilirler.

Burada ürünlerin tam listesi.

Ana olanları düşünün:

Tabletochku acıyı saklamaya? o tedaviyi atayacak bir dönemde bir doktor, "Aynı dili" konuşmak için, için çeşitli hazırlıklar karşılamak için teklif lecheniyax mantar ayak tırnaklarına . Bir doktor göremiyorsanız, bilgi sahibi, sen bu hastalıkla mücadele için araçlar seçmeye çalışın mümkün olacak.

Bütün tabletler karaciğere bazı toksisite ve bunların cilt ve tırnak mantar verimliliği, var unutmayın merhem verimliliği daha düşüktür, kremler, damlalar ve vernikler. Genellikle mantar için öngörülen tabletlerin boğaz , akciğerler, bağırsak ve diğer sistemik mikozlarda.

Hasta bağışıklık, diyabet, veya yaş 50 yıl ile ilgili sorunlar varsa Tırnak, hap reçete. Ve ancak birlikte yerel uyuşturucu (örneğin ile damlacıklar ).

Lamisil® (tabletler)

lamizil1 İlacın etkisi aktif maddelerin dengesi bozulur ve böylece mantar enzimlerinin önlenmesine yöneliktir ve enfeksiyon hücreler ölür.

2 ay lamizilom tedavi kullanımı, ancak bu süre içinde, tablet, tam enfeksiyon ile başa çıkabilir. En uzun varlık çivi ile ilişkili tedavi edilen ayak parmaklarında .

ilaç dermatofîtler mantar enfeksiyonu durumunda bir doktora atanır.

Çünkü yeterince uzun alımı tabletlerin böyle yan etkileri ortaya çıkabilir:

 • sağlıklı bir iştah yokluğu;
 • tat eksikliği;
 • ishal, olası kusma;
 • alerjik bir reaksiyondur.

tabletlerinden Kimler kaçınmalıdır:

 • Hamile emzikli anneler için
 • karaciğer veya böbrek hastalıkları olan hastalar
 • ilaca aşırı duyarlılık durumunda

3 önerileri lamizilom değil geçerlidir, fakat mantar tüm tabletler.

flukonazol

flukonazol Nasıl çalışır? İkinci adı uyuşturucu - Diflucan® . Bu 80'li yılların ortasından beri ağızdan zaman onhomikozah alınır bir kapsüldür. ilacı aldıktan sonra 0,5-1,5 saat boyunca, o plazmada keşfeder. boynuzsu tabaka% 90 stabil bir konsantrasyonu, çivi 4-5dney yoluyla elde edilir. Bu andan itibaren "Flukonazol" mantarların hücre zarları tahrip başlar.

sığdırmak için mi? Flukonazol mantar Candida albicans, Candida tropicalis, Microsporum spp karşı etkilidir., Tricho-Piton spp Histoplasma capsulatum, Cryptococcus neoformans, Blastomyces dermatidis, Coccidiodes immitis.

Nasıl başvurulur? Tırnak kapsüller bölgesinin lezyonlarda 150 mg haftalık doz alınması. Önemli ölçüde kullanım ikinci haftasında enfeksiyonun ilerlemesini yavaşlatmak. Ama çok zaman Flukonazol ile tırnak mantarı tedavisi nasıl süreceği - içecek kapsülü yeni tırnak plakalarının kadar büyüdü gerekir, çünkü bilinmemektedir. Normalde bu işlem 6-12 ay sürer.

Ağır vakalarda, dermatolog flukonazol 50 mg verilmesini atayabilir. günlük olarak veya teklif pals terapisi.

Dezavantajları ve yan etkiler. uzun süreli kullanımı kapsüller bilim adamlarının hematopoietik sistem, karaciğer ve böbrek önemli bir değişiklik tespit edilmiştir ve bunlar ilacın yüksek bir güvenlik profili olarak ilaç flukonazol yerleştirin. Bununla birlikte, ilaç bozulmuş karaciğer ve böbrek fonksiyonu olan kişiler için dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca, ilaca karşı aşırı duyarlılık bulduk olanlar, terfenadin, sisaprid, astemizol (yasak flukonazalom ile eşzamanlı) edinenler kabul edemez. Ayrıca Flukonazol kapsül gibi, hamile ve emziren tatbik İlaç anne sütüne geçmektedir.

başka:

Terbinafin_tabletki Terbinafin - küf mantarlarına karşı kullanılan tabletler. Zaten ilacın 8 haftasında virüs üzerinde bir etkiye sahiptir ve tırnak yatağında onu savaşır. Ancak, sadece bir yıl sonra mantar tamamen tablet çarptı;

İtrakonazol küf mantarları, dermatofit, çeşitli mantarlar Candida ailesi: - Tabletler kalıp neredeyse her türlü karşı uygulanabilir. Hem de en hızlı uyuşturucu etkisi bilinen.

griseofulvin_borschagovskyy-cpp Griseofulvin - nadiren hazırlık kullandığı, ustarevshiyt. mantar-Dermatofitlere karşı etkili;

ketoconazol7-1296116213 Ketokonazol - malzemesine eylemler sonra etkili bir şekilde, sadece 12 hafta tırnak plakasını işler. Tabletler nadiren yan etkiler nedeniyle çok sayıda dermatofitlere ve tırnak mantarı tarafından tavsiye edilmektedir.

Daha çok tercih edilen örnekleri:

Lotseril (cila)

lotseril Nasıl çalışır? Formülasyon (cila) bir mantar etkilenen tırnak plakasına tatbik edilir. Bu cila maddesi içinde ihtiva edilen mantar yok amorolfin (Antimikotik'nın son kimyasal sınıfına değinmektedir). biyosentezlenmiş gelen Amorolfme zarar mantarların hücre zarı, böylece bunları engeller. Zamanla, mantar ve yaşam etkinliği sona erer. Tırnak plakasının uygulandıktan sonra çivi "Lotseril" o ve alt-tabaka içine emilir ve tırnak 7-10 gün sonra aktif olduğu başlar. sonra bile uzun süreli kullanımda konsantrasyon amorolfin ihmal edilebilir: vücutta birikmez ve zehir değil o dev artı ilaç.

sığdırmak için mi? Amorolfme en mantarları etkileyen: Scopulariopsis; Trichophyton; Candida; Pityrosporum; Mycrosporum; Alternaria; Epidermophyton; Cryptococcus; Sporotriks; Cladosporium; Rendersonula; Fonsecea; Coccidoides; Wangiella; Histoplasma, ama hepsi değil.

Mantar Actinomycesi Propionibacterium acnes yok olmaz amorolfin. Sadece mantar türünün teşhisi için ve bir doktora danışmanız tavsiye edilir. Aksi takdirde, tedavi sonuçlarını getiremem ve para boşa gider. Üstelik, hatırı sayılır: İlaç 1500-2500 ruble mal olacak.

Sen "Lotseril" ve profilaktik olarak kullanabilirsiniz. kirlenmesini önlemek için, sauna, buhar odası, yüzme havuzuna ziyareti önceki gün çivi koymak gereklidir.

Nasıl başvurulur? Bir çivi "satın alarak Lotseril " Ben çivi falan cila uygulamak tedavi ne üzerinde beyinleri rafa gerek yok. vernikle Dahil (tırnakların tedavisi için) törpü, vernik uygulamak için tampon aplikatör gelir.

şöyle Dizi haftalık tırnak tedavisi:

 1. Tırnak tırnak dosyasının etkilenen bölgelere çıkarılması (tırnaklar uzun olursa, bunları kesmek en iyisidir).
 2. Yağ alma sürüntü tırnak plakası.
 3. özel bir aplikatör (kürek kemiği) Vernik. Vernik tüm çivi gerekir ve bunun düzenli aralıklarla yapılmalıdır.
 4. Sürece vernik, kuru (en az 3 dakika) olduğu gibi, vernik bir şişe kapatılması gereken ve uygulama bez parçasının.

Bir hafta sonra, lak kaplama prosedürü tekrar edilmiş, ancak lake önceki tabaka bezi çıkarılır.

ayak çivi tedavisi için Kurs süresi 9 ila 12 aydır. (. Kılavuzu, 2.5 ml göre 6 aylık tedavi üç enfekte tırnak sürmez) bir şişe vernik yeterli olmalıdır inanılmaktadır. tedavi sırasında vernikle çivi artıramazsınız yanı sıra eldiven olmadan deterjanlar kullanmak lütfen unutmayın ellerinde mantar eğer.

Yan etkiler "Lotseril" seçeneğini kullanarak nadirdir. Temel olarak tırnak ve yanma etrafında kızarıklık olduğunu. da geçmez, o zaman ilaç vernik kurutulduktan sonra iptal edilmelidir. Belki vücut amorolfin tahammül edemez. lak "Lotseril" hamile ve emziren kadınlar ve bebekleri ve küçük çocukları tayin etmeyin.

Uyarı! Uygun olmayan bu arada kullanım preparatları ilaca direnç oluşturabilir - mantar amorolfin karşı direnci yükseltir ve karmaşık tedaviye başlamak gerekmektedir.

ekzoderil

naftifin hidroklorür Nasıl çalışır? Bu ilacın İki formları eczanelerde sunulmaktadır: çözüm (damla) ve krem . onhomikoze tek çözüm kullanılabilir bulunduğu zaman, krem sadece etkilenen ayak mantarı uygulanır. ana aktif bileşen, ekzoderil - naftifin hidroklorid. Tüm cilt katmanları nüfuz eder ve mantar hücre duvarlarının imhasını kolaylaştırır. Yardımcı maddeler, anti-enflamatuar etki ve böylece hızlı kaşıntı ve enflamasyon diğer belirtileri yok olur.

sığdırmak için mi? Sadece hastalığın ilk aşamalarında makul ekzoderil ile tırnak mantarı tedavisi. Not "Exoderil" yani önceki hazırlık sadece mantarların bazı türleri içinde yok eder gibi. Böylece tırnak plakasının çözeltinin günlük uygulama kalıpları, Aspergillus, dermatofitler Trichophyton, Microsporum, Epidermophyton, mayalar ve maya benzeri mantar (Candida), Sporotrix schenckii bir yığın teslim edebilir.

Nasıl başvurulur? Ön-muamele edilmiş tırnak plakasına uygulanan tırnak mantar "Exoderil" tedavisi için düşüyor. Bu amaca ulaşmak için sabun ve bayat ile banyosunda 10-15 dakika vurgulu ayak olabilir. Daha sonra, çivi maksimum kesilir bacaklar kurutulduktan sonra (bir havlu ile silinmiştir olabilir ya da doğal kurutma bekleyin), etkilenen kısmı da çıkarılır. ön adımlar çözüm bir mantar enfeksiyonu olan çivi uygulandı sonra.

Tırnak mantarı tedavi ekzoderilom 8 aya kadar sürebilir. Zaman aynı zamanda insanın genel sağlığı üzerinde, koşul ve etkilenen tırnak mantarı sayısına bağlıdır. Tedavinin kadar 18 ay mantar başparmak vurdu, özellikle 60 yıllık işareti çevirdi kişileri gerektirir. Yalnız bu ilaç mantar ile baş edemiyorsanız, o zaman ayrıca antibiyotik ve diğer tayin mantar önleyici maddeler .

Sağlıklı tırnak doktorların yeniden büyüme 3-4 haftalık bir çözümü kullanmak için tavsiye edilir sonra - nüks önlemek için. Şişe 500 rubleye mal olacak - ilaç ile tedavi nispeten ucuzdur, dikkat edilmelidir.

Dezavantajları ve yan etkiler. Ekzoderil çözüm hamilelik, emzirme, çocukluk için kullanılır ve ayak ve tırnak yarası var olması halinde edilemez. örneğin bazı yan etkileri olduğu düşünülmektedir, ancak, yanma ve cilt kuruluğu gibi lokal reaksiyonlar meydana gelmesi tedavinin kesilmesinden bir durum değildir.

klotrimazol

klotrimazol Nasıl çalışır? mantar enfeksiyonları ve onhomikozov tedavisinde kullanılan bu antifungal ilaç. Eczanelerden Bu noktada bir merhem şeklinde satılıyor. rahatsız ve damlaların ve verniklerin daha az etkili olmasına rağmen tırnak mantar tedavi klotrimazol, gerçekleştirilebilir.

tedavisi için pamukla kaplı çiviye krem, koyun ve her şey sıva mühür gerekir. Sağlıklı bir çivi büyümek kadar günde iki kez bu prosedürü uygulayın.

ana aktif bileşen, - imidazol. O, mantar hücre zarının düzgün çalışması için sorumlu olan ergosterol sentezi, ihlal eder. Bunun bir sonucu olarak, hücre, hasarlı, mahfaza kırılır ve mantar ölür. mantar tüketen ve bazen imidazol ile birlikte hidrojen peroksit konsantrasyonunu arttırmak özel enzimler yardım eder. Ayrıca mantar yok edilmesine katkıda bulunur. İlaç iyi epidermisi ve tırnak plakaları nüfuz edildi. keratin tırnak, bu uygulamanın başından itibaren 5-7 gün içinde bulunur.

sığdırmak için mi? Klotrimazolün mağlup geniş bir spektrumuna sahiptir: bu kalıp, maya benzeri mantar, dermatofitler öldürür.

merhem veya yaya çözümü uygulanmadan önce dezenfekte için gereklidir. Mükemmel varyantı - 10-15 dakika sürer bir durdurma, soda-sabun tepsisi. Alkali sabun bazı bakteri zarar verir, ancak sabun iyice yıkanmalıdır veya klotrimazol etkinliğini azaltabilir.

çivi nüfuz ilacın yeteneği için, kaba bir yüzeye sahip olmak mümkün ve tedavi tırnak törpüsü üst plaka olduğu kadar kısa kesilmelidir.

Daha fazla bilgi: Kullanım talimatları .

Dezavantajları ve yan etkiler. topikal antifungal ajanın kontrendikasyonlar çok değil:

 • Alerji (her ikisi de Klotrimazol ve polietilen oksit ve propileglikolya gibi yardımcı maddeler de).
 • Gebelik (yalnızca ilk üç ay).
 • Emzirme (klotrimazol sütü kontamine muhtemeldir).

yanma kaşıntı, kızarıklık,: Nadir durumlarda, yerel tepkiler olabilir. Onlar uzun süre ortadan yoksa ilacın kullanımı terk edilmelidir. İlacın dezavantajları arasında klotrimazol etkinliklerini azalttığı gibi diğer antifungal ajanlarla birleştirmek imkansızlığını unutulmamalıdır.

Candide

samimi Nasıl çalışır? Harici uygulama "Candida" aynı% 1 klotrimazol toz / krem ​​terkip ana akım. böylece hücre yapısını değiştirerek ve imha görülmektedir, hücre zarına zarar vererek diğer ilaçlar, benzer şekilde mantar olarak etkiler.

sığdırmak için mi? patojenler maya mantarları, Candida, Torulopsis glabarata, Rhodotorula, dermatofitler, küf mantarları olan etkili bir şekilde ise tırnak mantar Candide'i tedavisi. inflamasyon krem ​​Candid losyon, krem ​​ya da Candide geri bir tedavi, son aşamada kullanılan Candide toz.

Nasıl başvurulur? Toz olarak 1 ila 3 defa, günde bir tırnak plakaya uygulanmaktadır. Bundan önce, kuru silin, bir nötr pH ile, sabun ile ayak ve çivi yıkamak gerekir. Tedavi süresi lezyonun konumu ve ciddiyetinin derecesine bağlıdır, ancak daha sağlıklı bir tırnak, tozun yeniden büyüme sonra tamamen başka bir 2 hafta kullanılmıştır. Tedavi sırasında cilt mantarı etkilenen alan ile temas halinde olan ayakkabı içine pudra, işlemek için anlamlıdır.

eczanede toz yokluğunda sen Candide krem ​​satın alabilirsiniz. Tırnaklar ve deri önce yukarıdaki yöntemin uygulanması için tedavi edilir, daha sonra krem ​​ince bir tabaka uygulanır ve hafifçe sürülür. tırnak kısa kesmek ve mümkün olduğunca parlatılmış olmalıdır, yüzey hafif pürüzlüdür. Yani hızlı tırnak plakasını nüfuz klotrimazon.

Dezavantajları ve yan etkiler. Yan etkiler (kaşıntı, yanma, alerjik tepki) tedavinin durdurulmasını ve formülasyonu değiştirme ihtiyacı işaret etmektedir.

tırnak mantarı ilaç tedavisi popüler daha etkilidir. Ama belirli bir ilacın seçimi ile anlaşma hastanın bireysel özellikleri dikkate alınarak Dermatolog gerekir. Tabii ki, bir doktor tavsiyesi olmadan eczaneden bakıp bir araç, en fazla reklamı interneti satın alabilirsiniz. Bazı ilaçlar gastrointestinal sistem ve endokrin sisteminin sorunları olanlar için alınmamalıdır, çünkü Ancak, bu durumda, yan etkileri önlemek için.

2 comments

 • Masha:

  Ayrıca iç organların üzerinde bulunan ettiği durumlar vardır çünkü mantar, herkesin yaşam kalitesini bozabilir. Yani ona nedeniyle mantar tedavisi, pis işlerini izin vermeyin çok basit ve erişilebilir bir araçtır.

 • Sergey:

  Candide. tırnak mantarı tedavisi için harika bir araçtır! çekinmeyin, satın alın.

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.