candida üretrit

Candida üretrit tedavisi derhal olmalıdır veya mantar bulaşıcı bir odak oluşturma, geliştirmeye devam edecektir.

üretrit gelişimi

Ben yaparsam ben başını çizik - sorun yok! onun duvarları yeterince bağışıklık indirdi zaman erkeklerde Candida üretrit anda üretra lokalize olur. Bu durumda, idrar yolu enfeksiyonu sürekli meydana çıkıyor. enfeksiyon ilişki sırasında daha sık bağırsak, deri yoluyla girerek, ancak.

Hastalık üretranın duvar ölçüde işlenebilir ve bağışıklık sistemi olarak kendisini uzun tezahür, ancak bağışıklık sisteminin düşük sonra, enflamatuar proses, tüm olası semptomlarda kendini gösteren, ilerledikçe, bir enfeksiyon var değildir.

Üretrit, birincil ve ikincil. Primer üretrit üretra şirketinden kaynaklanan bir enflamatuar işlemi temsil eder. ikincil enfeksiyon üretrit vücudun diğer idrar kanalı kaçırdığında ve var prostat, mesane, komşu pelvik organları.

belirtileri ne olabilir

erkek-doktor Oldukça uzun bir süre, hastalık neredeyse asemptomatik akan, kendini gösterebilir olmayabilir. Ayrıca, enfeksiyon ilişki hemen sonra meydana gelmez olan kuluçka süresi, olduğu anlaşılmalıdır. Kural olarak, mantar Candida yeni vücutta yoğun olması bazen kuluçka dönemi bile 2-3 hafta sürebilir, 3-7 gün gerektirir. Semptomlar ne olabilir:

 • Yanma ve idrar yaparken yoğun kaşıntı,.
 • Ağrı kesme doğası.
 • üretradan Bol akıntı. Tahsis muko-irinli, yeşilimsi renk ve kokuya sahip.

Dikkat! Ne zaman erkeklerde üretrit toplam vücut zayıflığı ve ateş görülmez. Zaman bu hastalık için tedavi almaz Ancak, hastalığın ilerlemesi ve komplikasyonlar olasılığına yol açacaktır kronik candida üretrit, gelişebilir.

Hastalığın tanısı

tanı prosedürleri yapılması, ilk etapta katılan hekim, patojen belirlemelidir, "teşekkürler" hangi iltihabı neden oldu için. Hastalık etkeni genital enfeksiyon ve fırsatçı bitki örtüsü olabilir. Hastanın tanısı için enfeksiyon iki tür için test edilmelidir.

Bu da kesin tanıyı koyabilmek ve en önemlisi, uygun tedaviyi atamak kolaylaştırır.

Doktor hiçbir seçim varsa, birinci idrar araştırıyor, üretradan akıntı numune alarak hastanın teşhisini doğrulamak için. Bundan başka, laboratuarda, o patojen ve antibakteriyel etki farklı ilaç duyarlılığını belirlemektedir.

olası komplikasyonlar

Ne zaman erkeklerde üretrit, komplikasyonlar özellikle uygun bir zamanında tedavi olmuştu durumlarda oluşabilir. Komplikasyonlar şunları içerebilir:

 • Akut formda üretrit kronik dönüşebilir.
 • Prostatit - Prostat bezinin iltihaplanması.
 • Orşit - testis iltihabı.
 • Kesecikler - seminal veziküllerin iltihabı.
 • Balanitis ve Balanoposthitis .
 • Üretra darlığı - üretra daralması.

tedavi

erkek-doktor-hastane idrar kanalından enfeksiyonu ve onun duvarlarını restore giderilmesi - erkeklerde üretrit tedavisi iki ana hedefleri dayanmaktadır. En yaygın enfeksiyon tanısal çalışmaya göre değerlendirilecek olan müstahzarlar kendisi için antimikrobiyal terapi ile elimine edilir.

Ayrıca antibiyotik yan antimikrobiyal tedavilerin etkilerinin ve imünomodülatörler ve vitamin çıkmasını önlemek hasta ilaçlara uygulanabilir. hazır bulunan doktor bu antibiyotik ve profilaktik maddelerin emilmesini güçlendirmek prostatit vardır yardımcı enzimler reçete edebilir.

Daha sert ve daha uzun kronik üretrit işlemden geçirildi. kronik hastalık kurtulmak için üretraya ilaçların antibiyotik tedavisi uygulamasına ek olarak hasta, immünoterapinin kullanımı oluşturmaktadır.

önleme

Bu hoş olmayan hastalıklarına zemin hazırlar faktörleri kaçınmalısınız üretrit gelişimini önlemek için. Hangi faktörler kaçınılmalıdır:

 • Pelvik organların belirli hastalıklarda kronik enflamatuar hastalıkların tedavisinde kullanılabilir.
 • Hipotermi.
 • ortakların Promiscuous, sık değişim, gündelik ilişkiler.
 • Penis Yaralanmaları.
 • Kızarmış, baharatlı, ekşi, baharatlı, salamura yiyecek bol içme dengeli bir diyet eksikliği. Aşırı alkol tüketimi.

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.