gerpevir

analogları

tüm dozaj formları Asiklovir temelli ilaçların listesi çok büyük, sadece bugün eczanelerde ne var?

 • asiklovir
 • Vivoraks
 • Viroleks
 • Gerperaks
 • Zovirax

Çoğu durumda analog olarak, diğer antiviral ilaçları ve immünomodülatörleri kullanabilirsiniz . Bir analog satın almadan önce, talimatlarını okuyun.

fiyat

Bugün, Rusya'da herpevir mevcut değildir, analogları görün. Asiklovir tabletlerin fiyatı 150 p, merhem - 50 p den başlar.

Kullanım talimatları

merhem Herpes virüsü her üçüncü kişide bulunur. Ve gizli taşıyıcılar göz önüne alındığında, o zaman insanların% 90'ında. Herpes virüsü çok bulaşıcıdır, bu nedenle ilk semptomlar ortaya çıktığında, doğrudan temaslardan (öper, el sıkışması) kaçınmak ve antiviral ilaçları almak tavsiye edilir.

Tedavi ayrıca yapılmalıdır çünkü herpes döküntüleri bir kişiye psikolojik rahatsızlık verir ve estetik olarak hoş görünmez. Herpes virüsüne karşı etkili olan antiviral ilaçlardan biri de Gerpevir'dir.

tanıklık

Herpevir bunun için etkili olacaktır:

Herpevir, deri ve mukoza zarının enfeksiyonlarını tedavi etmek için etkilidir.

Uygulama yöntemi

tabletler Tedavi ilk döküntülerin ortaya çıkmasıyla veya hatta klinik semptomların başlangıcından hemen önce başlamalıdır.

Tabletler Gerpevir ağızdan alınır, tamamen su ile yıkanır. Herpes simplex virüsünün enfeksiyonları için, uygulama sıklığı günde 5 defadır. İlaç gece periyodu haricinde düzenli aralıklarla 200 mg alınır. Tedavi süresi 5 gündür. İmmün yetmezlik veya bozulmuş bağırsak emilimi olan hastalar için, Gerpevirin dozu iki katına çıkarılabilir (400 mg'a kadar).

Hastalığın nüksetmesinin önlenmesi için, Gerpevir günde aynı anda 4 kez veya günde 2 kez 400 mg, tercihen aynı zaman aralığında alınır.

Suçiçeği ve herpes zoster ile, Gerpevir tabletler günde 800 mg 5 kez reçete edilir. Tedavinin süresi bir haftadır.

Gerpevir tabletleri 2 yaşından büyük çocuklar tarafından kullanılmak üzere onaylanmıştır, ancak önerilen doz çocuğun ağırlığına göre hesaplanır.

Herpevir merhemi sadece harici kullanım için kullanılır. Kızarıklıkların görüldüğü bölgelere günde 5 kez uygulayın. 12 yıldan beri kullanım için onaylanmıştır.

Kontrendikasyonlar

Kontrendikasyonlar sadece aktif maddeye (asiklovir) veya ek bileşenlere aşırı duyarlılık gösterir.

Hamilelik ve emzirme

Hamile kadınlar Gerpevir aşırı durumlarda, kadınların yararları fetusun riskinden önemli ölçüde daha yüksek olduğunda reçete.

Standart reçeteyle - beş kez 200 mg - Gerpevir anne sütüne nüfuz eder ve bebeğin kanında bulunur, bu nedenle tabletlerin hemşirelikte kullanımı uygun değildir. Aşırı durumlarda, Gerpevir merhemi topikal olarak kullanmak mümkündür.

aşırı doz

herpevir79 Tablet dozunun önemli bir fazlalığı ile, aşağıdaki belirtiler mümkündür:

 • mide bulantısı veya kusma;
 • nörolojik bozukluklar (konfüzyon, baş ağrısı, halüsinasyonlar).

Böyle belirtiler ortaya çıkarsa, hemodiyaliz için tıbbi yardım alın.

Merhem aşırı uygulanması durumunda, cilt soyma veya yanma ağrısı oluşabilir, Gerpevir kullanımını durdurduktan sonra ortadan kaybolur.

Yan etkileri

Gerpevir'i aldığınızda ortaya çıkabilir:

 • anemi;
 • sistemik alerjik reaksiyonlar;
 • ruhsal bozukluklar (sinir sisteminin uyarılması, konvülsiyonlar, uyuşukluk, halüsinasyonlar);
 • ishal, karın ağrısı;
 • karaciğer hastalığı;
 • ürtiker, kaşıntı;
 • Böbrek yetmezliği, üre düzeyleri artmıştır.

Merhem aşırı uygulama Gerpevir alerjik reaksiyonlara neden olabilir (akut ağrı, kuruluk, soyma, kaşıntı, kızarıklık).

yapı

tutarlılık merhem Merhem ve tabletlerin aktif bileşeni, antiviral aktivite sergileyen Asiklovirdir. Kişinin hücrelerine zarar vermeden seçici olarak viral hücrelere etki eder. Herpes virüsü, sitomegalovirüs, Epstein-Barr virüsü, su çiçeği ve herpes zoster tip I ve II'ye karşı çok etkilidir.

Farmakokinetik

Bir merhem olarak Herpevir, terapötik doz aşıldığında bile sistemik bir etkiye sahip değildir.

Herpevir tabletleri bağırsaklarda emilir. Çoğu böbrekler tarafından değişmeden atılır. Böbrek fonksiyon bozukluğu durumunda, yarı ömür artar. Büyük miktarlarda, ilaç beyin omurilik sıvısında bulunur.

Uygulama özellikleri

 1. Gerpevir dozunun böbrek yetmezliği olan hastalara ve yaşlılara göre ayarlanması gerekir.
 2. Nörolojik advers olaylar, muhtemelen, doktorlar tarafından özel izleme gerektiren böbrek yetmezliği olan hastalarda görülür.
 3. Herpevir reaksiyon hızını etkilemez, ancak her bir hastada bireysel yan etkiler göz önünde bulundurulmalıdır.
 4. Gözde Gerpevir merhem almaktan kaçının.
 5. Merhem sadece cilt kullanımı içindir, özellikle dudaklar ve yüz. Ağzın, gözlerin, genitallerin mukoza zarlarında uygulanması önerilmez.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Herpevir çok etkili bir ilaçtır. Uzun zamandır merhemi kullanıyorum ve hala bana iyi geliyor. En başından anormere vaktiniz varsa, dudak kaşınmaya başladığı zaman, kızarıklık ortaya çıkmaz ve kaşıntı birkaç gün içinde kaybolur. İşte bu yüzden benimle her zaman merhem taşıyorum. -

Birkaç yıl önce bir uçuk virüsü vardı. Döküntüler her yerdeydi - vücutta, cinsel organlarda ve yüzünde. Gerpevir'in bütün bir hapını içtim ve bir süre sonra bir daha tekrar ediyorum. Sonuçtan memnunum, Herpes beni rahatsız etmiyor. Ek bir artı, herkesin kullanabileceği ilacın maliyeti. -

Her nasılsa genital herpes görünümü nedeniyle bir Gerpevir dersi içmeliydim. Bir eş ile tedavi edildi. İlaç etkili olduğu ortaya çıktı - beşinci günde neredeyse her şey bitti, sadece birkaç iyileşmiş kabuk kaldı. Tedavi sadece 10 gün boyunca devam etti. Gerpevir bana ve eşime yardım etti. -

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.