alerji

Yumurta alerjisi olan
Çocuk bir tavuk yumurtası tutan

Yumurta proteinine karşı alerjik bir reaksiyon - albümin ile tekrar temas bağışıklık sisteminin yanıt,
yumurtada içeriyordu. Herhangi bir alerji son derece tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Patolojik reaksiyonda yardımcı olmak için zaman içinde biri kendi belirtilerini bilmesi gerekir.

Devamı ...
anafilaktik şok acil bakım

Anafilaktik şok - Acil tıbbi bakım gerektiren ciddi bir alerjik reaksiyon. alerjik reaksiyonların gelişme hızı alerjene maruz kaldıktan sonra yukarı 4-5 saat için birkaç saniye arasında olabilir. Şok oluşumunda alakasız miktar ve maddenin kalitesi ve vücuda nüfuz yöntemdir. Hatta microdozes ile anafilaksi gelişebilir.

Devamı ...
Anjioödem, ilk yardım önlemleri
Boyun ödemi

Anjiyoödem Anjiyoödem veya - bir alerjik reaksiyon bir tezahürü, deri altı doku ödemi ve mukozal Epidermis olarak ifade edilmiştir. Bu tetikleyici doğrudan temas sonucu ortaya çıkar. Çoğu zaman yüz, kulaklar, dil, uzuvları ve cinsel organlarını etkiler. Ürtiker eşlik eden hastalık - Vücudun çeşitli yerlerinde kaşıntılı kırmızımsı lezyonlar. epilepsi nöbetleri, afazi - doku ödemi meningeste yayılma durumunda CNS belirtileri ortaya çıkar. Solunum sistemi mukozasında miktarındaki artış, sağlığa zararlı olan ve boğulma yol açabilir.

Devamı ...
boğazın alerjik şişlik için ilk yardım
kırmızı boğazına üzerinde tutan bir adam

boğaz veya gırtlak spazm Alerjik şişme - vücutta alerjen isabet kaynaklanan larinks ani istemsiz kasılması. Ödem kişi düzgün nefes alamaz neden glottisin kısmen veya tamamen kapanmasına neden olur. Zaman tıbbi bakım sağlamazsa, hasta Boğulma ölebilir. önleme kurallarını gözlemek ve alerjen ile temastan kaçının, akut alerjik larenjit ve laringeal ödem önlemek için yardımcı olacaktır.

Devamı ...
alerjik konjonktivit
iltihaplı göz diyagramı

Alerjik konjonktivit - Göz (konjonktiva) iltihabı bir alerjene atipik organizmanın bağışıklık sistemi reaksiyonu neden. Farklı sebeplerden kaynaklanan lezyonlar, ilk olarak sadece bir tanesi lokalize ise alerjik konjunktivit bir özelliği, aynı zamanda, her iki gözün iltihap sürecinde katılımını belirler. Çok nadir durumlarda, bir allerjen, bir taraftan bir tepki ortaya çıkarır.

Devamı ...
alerjik bronşit Tüm
öksürük kızlar

Vücudun Alerjik reaksiyonlar farklı şekillerde kendini gösterir. En sık görülen semptomlar - deri döküntüsü, ama orada az belirgin olmakla birlikte, bağışıklık sisteminin atipik yanıtın daha tehlikeli işaretler. Solunum sistemi ciddi bir sağlık problemi alerjik bronşit haline gelebilir.

Devamı ...